cisa-polska.com

Master Key

Nasza firma jest zaufanym partnerem dla klientów poszukujących rozwiązań związanych z bezpieczeństwem i funkcjonalnością dla ich pomieszczeń.

Co jest największą zaletą systemu master key?
  • Bezpieczeństwo – każdy użytkownik otwiera tylko i wyłącznie przypisane w planie klucza  pomieszczenia. W przypadku zagrożenia można otworzyć szybko wszystkie drzwi klucze master.
  • Wygoda – otwieranie drzwi z poziomu jednego klucza.
  • Znacząca redukcja kluczy –  w przypadku dużych budynków nawet z kilkuset sztuk do kilkunastu lub kilkudziesięciu – w zależności od struktury użytkowników.
  • Elastyczność – możliwość kopiowania istniejących już kluczy i wkładek oraz rozszerzania systemu (w zależności od stopnia jego skomplikowania).

Co to jest system master key?

System master key nazywany też systemem centralnym lub generalnym to rozwiązanie, które umożliwia hierarchiczny dostęp do wyznaczonych pomieszczeń w danym budynku z poziomu klucza mechanicznego. Jest to system zbudowany w oparciu o wkładki patentowe dwustronne, z gałką, półwkładki, cylindry nawierzchniowe, kłódki, a także cylindry meblowe. Systemy te mogą też być skonfigurowane na bazie wkładek skandynawskich lub cylindrów.

Podstawą do produkcji systemu master key jest plan klucza, który zawiera koncepcję dostępu do poszczególnych pomieszczeń zgodnie z ideą inwestora.

Plan klucza zawiera informacje na temat kompetencji danego klucza. Mówi o tym, który klucz otwiera dane pomieszczenie. Kluczem głównym w systemie jest tzw., klucz master. Jest to klucz posiadający dostęp do wszystkich pomieszczeń. Kolejną pozycję w hierarchii zajmują klucze grupowe. Klucze grupowe, otwierają wyznaczoną grupę pomieszczeń. Jak nazwa wskazuje są to klucze, które trafiają do grupy użytkowników np. do pracowników sekcji sprzątającej, czy serwisu technicznego. W systemie klucza można także zaprojektować klucze, które będą otwierały tylko i wyłącznie jedno pomieszczenie. Są to klucze indywidualne.

Kiedy i gdzie warto zainstalować system master key?

System master key stosuje się z powodzeniem w budynkach, które mają przejrzystą i uporządkowaną strukturę takich jak np.: galerie handlowe, biurowce, fabryki i zakłady przemysłowe, placówki oświatowe i służy zdrowia, inne budynki użyteczności publicznej i komercyjnej.  Master key są także popularne w budownictwie mieszkaniowym i domach jednorodzinnych. Klucz „generał” otwiera wszystko, jest zatem kluczem nadrzędnym w stosunku do pozostałych kluczy, kluczem pożarowym, ewakuacyjnym. Z racji tego, że „generał” otwiera wszystkie pomieszczenia powinniśmy przechowywać go w chronionym miejscu np. w depozytorze kluczy.

System jednego klucza (key alike)

to system zbudowany, w zależności od potrzeby klienta, z wkładek patentowych dwustronnych, wkładek z gałką,  półwkładek, cylindrów nawierzchniowych, kłódek, a także cylindrów meblowych. W systemie tym wszystkie elementy otwierane są z poziomu jednego klucza, wyprodukowanego w określonej ilości kopii. W rozwiązaniu tym nie budujemy hierarchii dostępu.

Zadzwoń