cisa-polska.com

Zamki

Nasza firma jest zaufanym partnerem dla klientów poszukujących rozwiązań związanych z bezpieczeństwem i funkcjonalnością dla ich pomieszczeń.

Zamek do drzwi aluminiowych CISA

Antymanipulacyjne zapadki w zamkach do drzwi aluminiowych CISA zapewniają jeszcze większy poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu drzwi stają się trudne do sforsowania. W praktyce zamek do drzwi aluminiowych sprawdza się wszędzie tam, gdzie zależy nam na zapewnieniu skutecznej ochrony, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego komfortu użytkowania drzwi na co dzień.

Zamek przeciwpożarowy CISA

Podstawową cechą zamków przeciwpożarowych jest wzmocniona budowa. Jest to najważniejszy parametr zamka przeciwpożarowego, gdyż wpływa on bezpośrednio na zapewnienie prawidłowej pracy drzwi w przypadku oddziaływania wysokiej temperatury. Zamek przeciwpożarowy musi posiadać certyfikat ognioodporność zgodnie z normą opisującą zamki PN-EN 12209:2005.

Zamek antypaniczny CISA

Zamki do drzwi przeciwpożarowych pełnia również zazwyczaj funkcje antypaniczne. Wtedy współpracują one z klamkami albo dźwigniami antypanicznymi (okucia antypaniczne).

Zamki antypaniczne  są stosowane w ciągach ewakuacyjnych i certyfikowane zgodnie z normą PN-EN 1125:2008 dotyczącą zamknięć antypanicznych lub PN-EN 179:2009 dotyczącą zamknięć awaryjnych. 

Zamki antypaniczne pozostawiają zawsze swobodę szybkiego otwarcia od wewnątrz, jednym ruchem ręki i bez użycia klucza (w zależności od zainstalowanego systemu), bądź przez naciśnięcie  listwy, klamki, push pada. Zamek antypaniczny definiują z reguły 4 funkcję antypaniczne, które należy określić przy zakupie zamka. Są to funkcję A, B, C lub D.

Zadzwoń